Gdzie kupić dobrą patelnię

Gdzie kupić dobrą patelnię

Po uporaniu się z problemem dotyczącym wyboru modelu patelni ruszamy na zakupy. Tylko gdzie je zrobić, aby mieć pewność, że będzie oryginalna, a co za tym idzie zdrowa i w dodatku nie zapłacimy za nią zbyt wygórowanej ceny.

Zakup patelni w elektromarkecie

To zawsze dobry pomysł. Szczególnie duże sieciówki typu:

Sklepy te mają w ofercie spory wybór różnych modeli patelni wielu marek. Dość trudno znaleźć w nich patelnie do zadań specjalnych lub marki specjalistyczne, ale często kupowane i szeroko rozpowszechnione patenie znajdziesz bez problemu. Warto rozpocząć poszukiwania właśnie u tych dostawców, ponieważ jest pewność co do ich oryginalności, a ceny są niewygórowane. Przed zakupem dobrze jest zapoznać się z ofertą przynajmniej kilku sklepów, w różnych miejscach ceny mogą się różnić, a promocje czy wyprzedaże pozwalają na oszczędności.

Wadą zakupów w dużych elektromarketach jest to, że trudno w nich znaleźć patelnię, która będzie w jakiś sposób wyjątkowa. Nawet te patelnie do zadań specjalnych, które są produkowane przez znane i prawie wszędzie obecne marki, jak Tefal, mogą być ignorowane przez duże markety z powodu niewielkiego nimi zainteresowania ze strony kupujących.

Zakup patelni w sklepach z gospodarstwem domowym

Im bardziej specjalistyczny model patelni i mniej popularny, tym więcej trzeba się postarać w znalezieniu go w sklepie. Są jednak miejsca, które specjalizują się w sprzedaży takich patelni. Zarówno stacjonarnie, jak i online należy szukać wyposażenia domu lub (jeszcze lepiej) kuchni.

Doświadczeni i wyspecjalizowani dostawcy nie tylko posiadają w swojej ofercie niedostępne w innych miejscach produkty, ale również często prowadzą bloga, o tym co sprzedają, podpowiadają co wybrać i co najlepiej spełni oczekiwania klienta. Warto do nich zaglądać w poszukiwaniu produktów niszowych. Może będą nieco droższe, ale celują w konkretne potrzeby.

Po zakup patelni online warto się zwrócić do:

Zakup patelni u producenta

Niektórzy klienci, po wybraniu modelu patelni najlepiej przystosowanego do potrzeb, próbują zwrócić się z jego zakupem prosto do producenta. Wydaje nam się, że może będzie taniej, może bez marży, a może otrzymamy więcej informacji i lepszą obsługę. W niektórych przypadkach to się sprawdza, ale nie zawsze. Wielu producentów sprzedaż swoich produktów pozostawia w gestii sklepu, natomiast sami zajmują się prawie wyłącznie promocją marki. W takich miejscach nie da się nic kupić, albo niewielki asortyment, część z nich przekierowuje do wybranych sklepów. Do tego ceny zwykle nie są zachęcające. Taką strategię prezentuje Tefal, na którego stronie nie można nic kupić (przekierowuje do sklepów), asortyment jest niepełny (jeśli chodzi o patenie) i nieaktualny. Informacje zaś są czasem sprzeczne z tym, co można znaleźć w sklepach. Z zakupem produktów Tefal zdecydowanie lepiej jest zwrócić się do dostawcy.

Zupełnie inaczej do problemu podchodzi marka Gerlach. W sklepie online znajdziemy dużą ofertę, dobre ceny i sporo informacji o produktach. Szybką dostawę, a nawet darmową od większej kwoty. Do tego są dostępne promocje.

Podobną politykę prowadzi niemiecka marka WMF. W firmowym sklepie online nie tylko zrobimy zakupy, ale też można skorzystać z promocji i dostawy gratis.

Wyszukiwarki, serwisy aukcyjne, porównywarki cenowe

Miejsca, do których zawsze warto się zwrócić w celu znalezienia lepszej ceny. Promocje lub wyprzedaże zmieniają się często i dlatego nie sposób samemu wszystkiego ogarnąć. Specjaliści zrobią to za Ciebie, można skorzystać i zaoszczędzić.

Zwykle nie ma co liczyć, że znajdzie się tutaj podpowiedź, co do wyboru modelu patelni. Dlatego najlepiej zwracać się do porównywarek dopiero w chwili, gdy wybór został już dokonany i pozostało jedynie znalezienie miejsca zakupu.

Zobacz także